Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

12 500 Kč bez DPH (15 125 Kč s DPH)

pcs

Nabízíme Vám jedinečnou repliku cvičného meče dle Joachima Meyera. Námi vyrobená zbraň o celkové délce 121cm / čepel 100cm a váze cca 890g Vám umožní pracovat s totožnou zbraní, se kterou pracovali naši předci v šermířských školách okolo roku 1570. Více

Výrobce: Mac ArmourKód produktu: P00016-3 Doprava a platba

Cvičný rapír – Joachim  Meyer 1570

Nabízíme Vám jedinečnou repliku cvičného meče dle Joachima Meyera. Námi vyrobená  zbraň o celkové délce 121cm / čepel 100cm a váze cca 890g Vám  umožní pracovat s totožnou zbraní, se kterou pracovali naši předci v šermířských školách okolo roku 1570. 
Čepel není záměrně zakalena na hodnoty, které určují dnešní trendy, ale je zakalena na cca 48-50 HRC. Díky tomu se maximálně přibližuje vlastnostem originálních čepelí. Samotná čepel je konstruována a hodnoty zakalení jsou dostačující k tomu, aby byla zbraň dostatečně flexibilní a bezpečná pro nácvik šermířských technik. Proto je tato zbraň určena pouze pro osoby, které, chtějí proniknout hlouběji do umění šermu. Tato zbraň není vhodná pro využití v turnajích. Tato zbraň by měla sloužit pro správný nácvik, rekonstrukci  a pochopení šermířských technik dle daného mistra.
Všechny zbraně vypadají stejně, ale přesto je každá jiná. Každá zbraň je vyráběna ručně od broušení čepelí, až po výrobu detailu na rukojetích. Proto budete v ruce držet jedinečnou zbraň, kterou nikdy nemůže mít nikdo jiný!